Bardzo ważne!

Postanowienia noworoczne… zmiany na rok 2014

Dobra wiadomość jest taka, że radykalna zmiana i kompletna innowacja nie jest jedynym sposobem na przeprowadzanie zmian.

Kiedy decydujesz się na zmianę…na przykład postanawiasz podporządkować swoje życie opanowaniu jakiegoś języka albo zacząć stosować inne strategie nauki niż praktykowane do tej pory, ogrom tej zmiany może Cie przerażać.

Filozofia małych kroczków (kaizen) to strategia używana
do wywoływania zmian. Podczas gdy innowacja wymaga radykalnych bądź szokujących reform, w KAIZEN wystarcza podejmowanie drobnych, wygodnych kroków w stronę celu.

Jeden z najsłynniejszych trenerów koszykówki John Wooden powiedział kiedyś tak:

“Kiedy poprawiamy się odrobinę każdego dnia, po pewnym czasie zaczynają pojawiać się olbrzymie zmiany. Kiedy codziennie odrobinę poprawiasz metody przystosowania, po pewnym czasie osiągniesz znaczącą poprawę. Nie jutro, nie po jutrze, ale w ostatecznym rozrachunku musisz uzyskać naprawde istotne wyniki. Nie staraj się uzyskiwać dużej poprawy w szybki sposób, ale codziennie wyszukuj po jednej małej możliwości rozwoju. Tylko tak bowiem zachodzą zmiany, które pozostają na dobre”.

Większość ludzi uważa, że do sukcesu prowadzi prosta droga. Zapytajcie osobę, która odniosła prawdziwy sukces czy aż tak łatwo jej poszło. Raczej mało komu było lekko, zawsze zdarzały się upadki i tylko ktoś kto nie zatrzymał sie po pierszym niepowodzeniu mógł osiągnąć niemalże wszystko czego sobie zapragnął. Dlatego pamiętaj, nie poddawaj się gdy pojawią się przeszkody. Próbuj, działaj, walcz! Twój sukces zalezy wyłącznie od Ciebie i Twojego samozaparcia.

I keep my fingers crossed for you! Happy New Year!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *