Drodzy Rodzice,

Już wkrótce zacznie się nowy rok szkolny. Dla naszych dzieci będzie to rok wytężonej pracy nie tylko w szkole lecz także podczas licznych dodatkowych zajęć – nauka języków obcych, szkoła muzyczna itp. piktogram-koperta

Niejednokrotnie obserwujemy  jak nasze pociechy męczą się przygotowując się do zajęć czy sprawdzianów. Czas spędzony nad książkami wydłuża się, przez co dziecko staje się coraz bardziej zmęczone i znużone. Coraz mniej czasu ma na spotkania i zabawy z rówieśnikami.

Jak wiadomo, wiedza zdobyta pod presją czasu, dużym nakładem pracy, a niejednokrotnie pod przymusem, jest krótkotrwała i ulotna.

Czy nauka dla Waszej pociechy może być przyjemnością?

Odpowiedź brzmi: “tak”.  Wystarczy tylko…

pobudzić umysł Państwa dziecka poprzez zastosowanie odpowiedniego zestawu ćwiczeń rozwijających umiejętności zapamiętywania i wyobraźnię, która jest w procesie zapamiętywania najistotniejsza.

Niejednokrotnie zastanawialiście się Państwo jak możecie pomóc swojemu dziecku.

Miejscem, w którym Państwa dziecko może rozwijać swoją pamięć i wyobraźnię, wytrenować koncentrację uwagi i jej podzielność jest Szkoła Pamięci SPW w Lesznie

Chcielibyśmy zaprosić Państwa dziecko do uczestnictwa w treningach pamięci i koncentracji uwagi, które poprzez zabawę nauczą Państwa dziecko w jaki sposób powinno wykorzystać czas poświęcony na naukę, aby proces przyswajania wiedzy był jak najbardziej efektywny.

Szkoła Pamięci SPW jest od wielu lat najbardziej renomowaną instytucją w Polsce, zajmującą się treningami pamięci i koncentracji uwagi. Metody treningowe Szkoły Pamięci SPW mają charakter autorski.

Udział w treningach SPW poprawia między innymi: pamięć krótkotrwałą i długotrwałą, koncentrację uwagi, kreatywność, selekcję oraz hierarchizację i strukturalizację zapamiętywanych treści. Nie bez znaczenia jest też wyostrzenie percepcji bodźców wzrokowych, słuchowych, taktylnych. Oprócz szeregu ćwiczeń wspomagających pamięć naturalną trenerzy SPW uczą specjalnych technik szybkiego zapamiętywania, zwanych  mnemotechnikami.

Nabyte na treningach umiejętności pozwalają przyswajać wiedzę szybko i skutecznie. Przyśpieszona nauka to przede wszystkim sztuka maksymalnego wykorzystania potencjału każdego uczącego się. Jest to połączenie technik, metod oraz umiejętności, które pozwalają zrozumieć i przyswoić sobie szybciej nowe pojęcia dzięki lepszemu zapamiętywaniu.

 

Z pozdrowieniami

Autoryzowany Trener Szkoły Pamięci SPW w Lesznie

Emilia Rusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *